Často kladené otázky
- COVID-19 (Koronavírus)
- Hepatitis B
- Hepatitis C surrogate (BVDV)
- Herpes simplex type 1
- HIV-1
- Influenza A virus
- Influenza A, H5N1 Influenza A, H5, H7 and H9
- Newcastle Disease virus
- Orthopoxvirus vaccinia
- Papovavirus SV-40
- Paramyxo virus
- Poliovirus 1 Pseudorabies virus
- Trophozoite protozoa inl. Amoebae
- Vaccina virus
- V. parahaemolytis
Aerosólová dezinfekcia je prenosné zariadenie na výrobu aerosólovej hmly na dezinfekciu uzatvorených priestorov. Automaticky premieňa dezinfekčný prostriedok Sanosil na ionizované častice pomocou patentovanej trysky a kompresorového vzduchového systému.
Aby sa dosiahla perfektná veľkosť kvapôčok, Sanosil Halo je vybavený presným vzduchovým kompresorom a tryskou. Sanosil Halo by sa mal používať len s dezinfekčnými prostriedkami Sanosil. Nie je určený na použitie ako izolovaný proces, ale je odporúčaný najmä ako prostriedok na pravidelné čistenie a dezinfekciu.
Účinná látka Sanosil S010 je vysoko účinný, univerzálny kvapalný dezinfekčný prípravok s dlhotrvajúcim účinkom. Pre dlhotrvajúce čisté prostredie e dôležité proces čistenie opakovať aby sa zamedzilo opakovanému znečisteniu. Interval je dôležité prebrať s našim odborným personálom, ktorý Vám poradí a odporučí spôsob a interval podľa typu priestoru a účelom využívania.
|
|
- Absida corymbifera
- Alternaria alternata
- Aspergillus niger
- Aspergillus niger spores
- Aspergillus fumigatus
- Botrycis cinerea
- Candida albicans
- Cladosporium cladosporoides
- Epicoccum Helminthosporium
- Chroomonas norstedtii
- Fusarium
- Fusarium spp.
- Microsporum gypseum
- Mucor Penicillium
- Penicillium digitatum Penicillium roqueforti Penicillium verrucosum
- Pichia membranaefaciens
- Rhizopus Sacharomyces cervisiae
- Sacharomyces uvarum
- Sacharomyces cereivisia var. uvarum ssp. carlsbergensis
- Stemphylium Trichophyton mentagrophytes
Odstránenie zdraviu škodlivých mikroorganizmov je najdôležitejšia časť v boji s mikroorganizmami. Aby bolo odstránenie účinné, je potrebné použiť najmodernejšie prostriedky. Všeobecne sa používajú protiplesňové prípravky s aktívnym chlórom, aldehydmi, alkoholmi, amóniovými zlúčeninami, organickými kyselinami či peroxizlúčeninami. Dezinfekčný protiplesňový prípravok sa musí voliť podľa druhu postihnutého materiálu, rozsahu postihnutia a prostredia, z ktorého sú plesne likvidované.
Dezinfekcia však znamená len dočasné odstránenie plesní.Trvalé zlikvidovanie plesní je možné až po zistení primárnej príčiny vzniku plesní a jej odstránenia. Preto najdôležitejšou ochranou proti vzniku plesní je účinná prevencia, ktorá spočíva v zabezpečení priedušnosti obytných priestorov (zabrániť vzniku tzv.syndromu igelitového vrecka), zabezpečení dostatočného prúdenia vzduchu (pravidelné aktívne vetranie najmä kuchyne, kúpeľne, pivnice, komory, práčovne ), zabezpečení účinných odsávacích zariadení (najmä v kuchyni a v kúpeľni) či používaní preventívnych protiplesňových prostriedkov.
Najlepším likvidátorom plesní však ostáva čerstvý vzduch a slnko. Optimálna teplota bytu či domu je 19-21°C, v spálni 18°C, optimálna vlhkosť vzduchu by sa mala pohybovať v rozmedzí 45-55% a nemala by nikdy presiahnuť 60%. Pri likvidácií plesní možno uplatniť rôzne metódy: mechanické – odstraňovanie plesní z povrchu oškrabaním za mokra, aby sa spóry nešírili do vzduchu, fyzikálne – ožarovanie postihnutého povrchu UV žiarením, gama žiarením alebo mikrovlnným žiarením, biologická – aplikácia vhodnej protikultúry na postihnutý povrch; problémom tejto metódy je však nedostatočná možnosť kontroly aplikovanej protikultúry; môže sa narušiť povrch materiálu, pretože protikultúry produkujú aj organické kyseliny, aplikácia chemických prípravkov vo forme náterov, nástrekov a máčania.
Postihnutie dreva plesňami sa prejavuje podobne ako napadnutie stien: rôznofarebnými škvrnami a charakteristickým zatuchnutým zápachom.postihnutého povrchu. Drevený podklad pred aplikáciou ochranného prípravku má byť suchý, odprášený, odmastený a hladký. Napúšťadlá sa aplikujú náterom, postrekom, máčaním, ponáraním, prípadne injektážou prípravku do vyvŕtaných otvorov v dreve.